FIM Przepisy – Non Stop Trial

TRIAL AMATOR

Wspominałem swego czasu o zmianach przepisu w Moto Trial. Tym razem film prezentujący nowe przepisy dla zawodów. Sporo zmian na lepsze dla widzów nie koniecznie zawodników ale zobaczmy co się zmieniło.

Trial – FIM nowe przepisy

W świecie Trialu zawrzało jakiś czas temu. Wszystko przez zmiany przepisów, które wymuszają na zawodnikach jazdę do przodu bez postojów. Ogranicza to czas przygotowania do pokonania przeszkody jednocześnie sport stał się bardziej widowiskowy. Wszystko w celu szerszej promocji Trial’u oraz zdobyciu nowych widzów i fanów tej dyscypliny.

Nowe przepisy a amatorska jazda

Nowe przepisy wymuszają na nas zmianę treningów, ale tylko częściowo. Nadal świetnym pomysłem jest trenowanie stójki, która nie przyda się na zawodach ale będzie idealnym treningiem na budowanie poczucia równowagi. Jednocześnie osoby, które teraz rozpoczynają przygodę z Trialem, mogą uczyć się już na nowych przepisach. Warto poznać zmiany by dostosować swoją naukę oraz umiejętność jazdy do aktualnych wymogów.

Jak widać nowe zmiany są bardzo pozytywne ja widowiskowość sportu. Na pewno oglądanie zawodów będzie bardziej ekscytujące a stanie w miejscu zostanie zniwelowane do zera. Wszystko ma się opierać na płynności co jednocześnie z mojego punktu widzenia, również będzie owocowało w większe wyzwania podczas treningów. Dobrą wiadomością jest natomiast koniec z czasem na pokonanie odcinka. Nie będzie on już mierzony, a jedynie punkty karne będą brane pod uwagę. Można tak długo pokonywać odcinek jak się chce, byle nasz motocykl wciąż jechał do przodu. Brak przerwy na przygotowanie do wykonania manewru jednocześnie zmniejszy czas przejazdu, stąd nowe zmiany wydają się być przemyślane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Next Post

Szkoła Trial - Pokonywanie powalonego drzewa

Pierwszy film z serii Szkoła Trial. Pokazujemy filmy szkoleniowe jak poznawać tajniki Trial. To pierwszy film, na którym pokazane jest pokonywanie przeszkody jaki jest powalone drzewo. Najprostszy sposób polegający na balansowaniu ciałem oraz przerzuceniu motocykla za pomocą płyty pod-silnikowej.