Ochrona i wygoda – akcesoria Trial

TRIAL AMATOR

Pamiętam gdy rozpoczynałem poszukiwania akcesoriów do uprawiania TRIAL’u. Możliwości wyboru niewiele a dostępność sprzętu w Polsce jest bardzo ograniczona. Samych testów również mało pojawia się w internecie trzeba samemu szukać i sprawdzać co i jak.

Bezpieczeństwo – wybieramy kask pod Trial

Jaki kask pod Trial wybrać? To bardzo ciekawe zagadnienie. Jako, że prędkości mamy tutaj minimalne, ograniczone jest również ryzyko poważnych urazów i kontuzji, a mimo wszystko trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Jesteśmy oczywiście narażeni na wywrotki, upadki, poślizgnięcia i wiadomo, zabezpieczyć trzeba się najlepiej jak potrzebujemy. Dodatkowo warto pomyśleć o przewiewności kasku. Jest to o tyle ważne, iż będziemy spędzać na motocyklu wiele godzin ćwicząc „w miejscu”.

Ja wybrałem model Hebo Zone 4

Model Zone 4 jest już trochę na rynku. Zadecydowałem jednak, o wyborze go w ciekawym malowaniu „Toni Bou Replica”. Po pierwsze to co wyczynia Toni na motocyklu to jakieś cuda. Oczywiście nigdy go nie doścignę, jednak będę miał świadomość do czego trzeba dążyć. Jednocześnie konstrukcja jest bardzo wytrzymała oraz stosowana z powodzeniem przez wielu amatorów i zawodowców.

Zone 4 jest idealnie wentylowany, posiada wiele wywietrzników. Zależało mi na bardzo dobrze wentylowanym kasku. Temu też ten model wydawał się idealnym. Aktualnie testuję go podczas pierwszych treningów. Kompleksową opinię przedstawię w innym artykule.

cascohebo_toniboureplica_coleccion2016

Buty Trial – Sidi Zero Trial

Sidi Zero Trial to dość wiekowa konstrukcja ale jednocześnie bardzo udana. Są to naprawdę świetne buty, które w jeździe amatora powinny wytrzymać 3-4 pełne sezony treningu. Jako, że zamierzam ćwiczyć również w zimie, buty musiały najlepiej jak to możliwe chronić przed wilgocią i wodą. Marka Sidi tworzy bardzo dobre obuwie, które zapewnia bardzo dobrą jakość takiej ochrony.

Na świecie króluje model Alpinestars jednak Sidi posiada lepszą jakość ochrony przed wilgotnością. Jest to udokumentowane wieloma testami osób stosujących oba modele buta. Jednocześnie buty Alpinestars niestety dość szybko się zużywają. Jest to podyktowane, tym że mają służyć profesjonalistą, którzy kilkukrotnie w sezonie zmieniają buty na nowe. Ale jako amator mam ograniczony budżet i wybrałem buty bardziej wytrzymałe.

Ćwiczenia, przygoda i świetna zabawa

To przyświeca mi podczas startu z Trial’em. Ma być niesamowitą przygodą (rozpoczynamy treningi z żoną). Ma być świetną zabawą – tutaj dużo pracy przed nami by zmęczenie przerodziło się w efekty. No i ćwiczenia… dużo ćwiczeń, zarówno na motocyklu jak i poza nim. Zapraszam was również do zabawy i rozpoczęcia przygody z motocyklami Trial.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Next Post

Zapowiedź testu Dry od Brubeck

W najbliższą sobotę 15.10.2016 odbieramy Sherco ST 300 oraz udajemy się na tor w Nowym Targu na ćwiczenia Trial’owe, które potrwają, aż do Niedzieli. W tym czasie, podczas treningów będziemy testować najnowszą bieliznę termoaktywną marki Brubeck. O testach opowiemy niebawem!