Test rękawiczek HEBO Nano Pro

TRIAL AMATOR

Dziś pragniemy podzielić się wrażeniami z używania rękawiczek HEBO Nano Pro w kolorze czarnym. Rękawiczki zostały zakupione do pierwszych treningów TRIAL w Nowym Targu, które już za nami. Czas przedstawić wam naszą opinię.

Posiadamy dwie pary rękawiczek HEBO Nano Pro, tak więc pierwsze wrażenia pochodzą od dwóch osób testujących. Rękawiczki testowali amatorzy z zerową wiedzą Trial’u oraz prawie zerową jeśli chodzi o motocykle. Test rękawiczek trwał 12 godzin podczas treningu indywidualnego. Pogoda od 17 stopni w słońcu po 7 stopni i deszcz.

HEBO Nano Pro – wstępniak

Rękawiczki są produktem stworzonym z nylonu wraz ze wzmocnieniami struktury o gumę. Na wewnętrznej części dłoni dodatkowo dostajemy wyściółkę z eko-skóry. Prezentują się bardzo solidnie a wygląd i odczucia z dotyku są bardzo pozytywne. Naprawdę fajne rękawiczki na początek przygody z Trial’em.

Z rękawiczek korzysta się bardzo wygodnie. Pozwalają dobrze wyczuć sprzęgło i hamulec przy jednoczesnym dopasowaniu do dłoni w bardzo dobrym stopniu. Rękawiczki nie poddają się nawet podczas deszczu. Uścisk manetek i klamek jest prawidłowy, nie mieliśmy problemu podczas jazdy z wilgocią ani zimnem.

nano-pro-gloves

Wady które znaleźliśmy

Pierwszą wadą, jest naszym zdaniem zbyt krótki rzep do zapięcia rękawiczki. Jeśli zapniesz na połowę rzepa, wszystko jest dobrze, jednak starając się zapiąć na całej długości zapięcie jest zbyt mocne. Uciska nadgarstek tak mocno, że niestety trzeba zapinać na połowę. Jest to pewno mały szczegół dopasowania jednak wpływa na wygodę używania.

Kolejną sprawą jest ogólna wytrzymałość. Po 2 dniach treningu na jednej parze odpadł napis na palcu oraz rozpruło się szycie boczne. Nie wiemy czy to wada testowanej pary ale wydarzyło się takie rozdarcie. Co ciekawe rękawiczki nie uczestniczyły w żadnym bliższym spotkaniu z ziemią 😉

Rękawiczki są wygodne i śmiało możemy je polecić dalej. Cena bliska 169zł / para daje niestety niski stosunek jakość/cena. Chciało by się, by w tej cenie rękawiczki były bardziej wytrzymałe i lepiej spasowane na zapięciu.

Rękawiczki HEBO Nano Pro
  • Wygląd
  • Wygoda
  • Zapięcie
  • Wytrzymałość
  • Przewiewność
  • Jakość/Cena
4.1

Podsumowanie

HEBO Nano Pro to rękawiczki bardzo fajne i wygodne. Oczywiście ich jakość jest na najwyższym poziomie. Możemy odrobinę się doczepić do wytrzymałości ściegów i oznaczeń HEBO, które mają tendencję do odklejania się (z palca).

Świetny wybór na początek przygody z TRIAL’em. Warto kupić, nie będziesz rozczarowany tą rękawiczką. Śmiało Polecamy z kilkoma małymi ale np. wytrzymałością oznaczeń czy szycia oraz małym zapięciem.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Next Post

Trenujemy równowagę

Ach, tak… równowaga to element, który odgrywa kluczową wartość w jeździe TRIAL. Po naszym ostatnim treningu, wiemy jak dużo musimy ćwiczyć by zbudować odpowiedni nawyk równowagi w naszym ciele, który przełoży się na dalszą naukę oraz zdobywanie doświadczenia. Rękawiczki HEBO Nano Pro Wygląd Wygoda Zapięcie Wytrzymałość Przewiewność Jakość/Cena 4.1 Podsumowanie […]