Torrot z nowymi planami dla marki Gas Gas

TRIAL AMATOR

Od dłuższego czasu nie było wiadomo co stanie się z marką Gas Gas. Chodziły pogłoski o bankructwie. Na szczęcie za cenę 13 mln Euro markę przejęła firma Torrot. Znamy już plany dotyczące Gas Gas na nadchodzące lata 2017-2018.

Zmiany w Gas Gas

Maria Gas Gas ostatnimi laty zwolniła swój rozwój oraz popadła w lekki nieład. Ma się to zmienić już w sezonie 2017 a na rok 2018 zaplanowano największą produkcję od lat.

Nowy właściciel stawia na rozwój linii motocykli Enduro i Trial oraz zapowiada rozpoczęcie prac nad modelami elektrycznymi.

Rok 2017 to zupełnie nowy model Enduro oraz odmłodzony model Trial. Nadchodzący sezon to walka o odzyskanie udziału w rynku enduro z takimi firmami jak Sherco czy Beta.

W samym sezonie 2017 Gas Gas planuje wyprodukować 2500 motocykli Trial oraz 3000 motocykli Enduro. Firma aktualnie ma siły przerobowe na 9000 motocykli rocznie. Wraz z budową nowej fabryki oraz rozwojem zatrudnienia roczne możliwości produkcyjne pewno wzrosną.

Dużym wyzwaniem dla marki będzie odzyskanie utraconego zaufania przez wiernych fanów, którzy przez ostatnie lata mieli coraz mniejszy wybór nowych motocykli. Zmniejszona produkcja oraz brak rozwoju nowych modeli w sezonie 2015-2016 ma się zmienić. Powrót marki Gas Gas z oficjalnymi teamami sportowymi jest pierwszym elementem budującym zaufanie.

Przykładem, może tu być podpisana umowa z Jamesem Dabillem czy Franzi Kadlec do teamu Gas Gas w Trial. Nowi zawodnicy wraz z nowym motocyklem mają ponownie usadowić markę Gas Gas w światowej czołówce Trial. Jak widać sezon 2017 zapowiada się bardzo ekscytująco dla fanów marki.

Plany na 2018

Rok 2018 ma być rekordowym rokiem produkcji Gas Gas. Jak zapowiedział nowy właściciel, chcą odzyskać miano leadera rynku. W planach olbrzymie ilości na linii produkcyjnej czyli 4000 sztuk modeli Trial czy 6000 motocykli enduro oraz 5000 motocykli elektrycznych. Jednocześnie firma chce w 2018 roku zwiększyć zatrudnienie do 80 osób.

Od razu nasuwa się pytanie, czy przy tak długiej przerwie w innowacjach produkcja znajdzie nabywców. Czy plany zostaną zrealizowane? Wierzymy, że Gas Gas jeszcze pokaże nam nowe niesamowite modele, które będą silnie walczyły z innymi markami jakością.

Czy uda się odbudować markę i odnieść sukces? Tego nie wiemy. Kurczący się rynek Enduro w Europie może pokrzyżować plany aktualnego właściciela. Stefan Pierer, CEO KTM-a, mówił w zeszłym roku: w Europie enduro jest nieprzyszłościowe, jedynymi rynkami do zagospodarowania są Stany Zjednoczone, Kanada, Ameryka Południowa i Azja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Next Post

Mieszanie oleju z paliwem dla silników 2T

Obliczanie odpowiedniej mieszanki oleju i benzyny dla silników dwusuwowych może być czasem czasochłonne. Dziś przedstawiamy 2 darmowe narzędzia na Platformę Android.