TRIAL w Poznaniu… zaczynamy!

TRIAL AMATOR

Trial w Poznaniu? To możliwe… Nabywając motocyk do Trial’u od razu rozpocząłem poszukiwania grupy lub sekcji Trial’owej w Poznaniu lub okolicach. Google nic nie wyrzuciło czas było podjąć starania by innymi kanałami odnaleźć pomoc w Poznaniu…

trial-w-miescie-poznan

Kontakt z Automobilklubem Wielkopolskim

Pierwsze co przyszło mi na myśl, to trzeba uderzyć do Automobilklubu. Oni będą wiedzieć co i jak i może sami mają szkółkę Trial’u. Szybki email i równie szybka odpowiedź. Niestety nic z tego nie zajmują się tym, ale mam skontaktować się z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w Poznaniu (w skrócie ZOPZMwP). No więc wytaczamy drugiego maila, tym razem do zarządu.

Kontakt z ZOPZMwP

O dziwo odpowiedź również przyszła ekspresowo. Bardzo dziękują za kontakt, ale nie ma w Poznaniu takiej sekcji, najbliższa dla ziem wielkopolskich znajduje się w Turku – Miejski Klub Motorowy TUR-MOT. Szybki rzut okiem na mapę, i wskakuje nam lokalizacja nieopodal Łodzi czyli ponad 127 km do celu. Jako, że mieszkam i pracuję w Suchym Lesie, dodatkowo trzeba dorzucić 15km przez miasto.

No niestety, tak daleko jeździć do klubu to przesada. Można się wybrać pewno raz na 1-2 miesiące pojeździć ale mamy 2h autem żeby pośmigać kilka godzin i znów 2h drogi powrotnej. No więc co robimy dalej zapadło pytanie? Czas wystąpić do Miasta Poznań o przyznanie terenu (użyczenie, na czas nieokreślony) pod budowę małego toru Trial’owego.

Przygotowanie do rozmowy z Miastem Poznań

Jest to pierwszy etap, który musimy przejść. Czyli przeprowadzić rozmowę z Miastem i urzędnikami miejskimi oraz dowiedzieć się, czy miasto będzie zainteresowane powołaniem szkółki, klubu czy sekcji Trial w Poznaniu. Przede wszystkim może to być świetną inicjatywą zarówno dla samego miasta (działania promocyjne) jak i dla sportu. To już ten czas, kiedy w Poznaniu warto by było uruchomić klub z prawdziwego zdarzenia.

Niestety droga przed nami bardzo długa. Trzeba pomyśleć o bezpieczeństwie, organizacji przeszkód, działaniach promocyjnych może nawet pomyśleć o organizacji jakiś zawodów amatorskich na rozpoczęcie działania miejscówki. A i no właśnie miasto musiało by nam przyznać jakąś miejscówkę nieodpłatnie, gdzie ludzie dobrej woli będą mogli poćwiczyć, spotkać się i rozpocząć przygodę z Trial’em.

Pomoc i stowarzyszenie TRIAL Poznań

Poszukuję pomocy osób z Poznania i okolic, chcących zaangażować się w społeczny projekt powołania miejscówki TRIAL z prawdziwego zdarzenia w Poznaniu. Może dobrym pomysłem było by powołanie stowarzyszenia albo fundacji na rzecz propagowania tego sportu w Poznaniu. Każda osoba z pomysłami i chęcią pomocy proszona jest o kontakt pod adresem dellos@wp.pl

DZIAŁAJMY!

0 thoughts on “TRIAL w Poznaniu… zaczynamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Next Post

Zawody motocykli retro - Trial Vintage Cup 2016 - Włochy

Film przedstawiający zawody TRIAL, w stylu retro. Czyli motocykle 30 letnie na starcie zawodów Trial Vintage Cup. Zobaczcie jak tak wiekowe maszyny świetnie sobie dają radę.