Używam Nils CLUTCH TRIAL

TRIAL AMATOR

Jednak nastąpiła zmiana planów, miał być lany IPONE a będzie Nils CLUTCH TRIAL. To również profesjonalny olej do skrzyni motocyklowych. Zaraz wam opowiem jak nastąpiła zmiana w doborze oleju.

Jeśli śledzicie mój blog to wiecie, że zakupiłem Sherco ST 300 z 2014 roku. Teraz motocykl jest na serwisie po zakupowym. Jeśli ktoś powie wam, że motocykle Trial się nie psują to są w błędzie. Czeka mnie teraz wymiana łożysk przedniego koła a w najbliższej przyszłości, warto też będzie zajrzeć do wahacza i sprawdzić skąd pojawił się mały luz.

Wymiana oleju w skrzyni odłożona w czasie

Mieliśmy wymienić olej w skrzyni, jednak dobra wiadomość bo przed sprzedażą olej w motocyklu został wymieniony. Aktualnie w mojej skrzyni jest Nils CLUTCH TRIAL i taki też olej będzie użyty w przyszłości. Oczywiście są też inne świetne oleje do motocykli TRIAL. Pamiętać należy, że nie można oszczędzać na smarowaniu. Motocykl powinien korzystać z najlepszych możliwych lubrykantów.

Dodatkowo jeśli jesteście nowi w świecie TRIAL’u tak jak i ja, to zastanawiacie się jak często serwisować swój motocykl. Aktualnie stosuję zasadę 20 litrów, czyli po spaleniu 20 litrów paliwa zmieniam olej również w skrzyni biegów. A raczej będę zmieniał, bo na ten moment nie zmieniliśmy jeszcze oleju (pierwsze 20 litrów leci).

nils-clutch-trial-kw

Wasze maszyny nie istotne czy to pojemność 125, 200, 250 czy 300 są motocyklami wyczynowymi. A motocykle wyczynowe są przygotowane na ekstremalne przeciążenia oraz mają nam świadczyć swoje usługi na najwyższych obrotach gdy ich potrzebujemy. Jednocześnie ta wyczynowość wiąże się z częstszymi naprawami i wymianą płynów.

Nils polecany przez producentów Trial

Nie wszyscy wiedzą, że oleje Nils do skrzyni biegów polecają topowi producenci motocykli Trial, tacy jak GAS GAS Italia, Sherco czy TRS. Jednocześnie na oleju tym jeździ Adam Raga, który również poleca oleje Nils.

Produkt na stronie producenta: Nils Clutch Trial Oil

0 thoughts on “Używam Nils CLUTCH TRIAL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Next Post

JGAS / JOTAGAS 300 JT 2016

JGAS to kontynuacja marki Jotagas. Niestety w sezonie 2016 firma ogłosiła bankructwo. Ale można sobie powspominać, gdy na rynku była jeszcze ta marka. Czy się odrodzi? Tego nadal nie wiadomo.