Wheelie o długości 60,67 km

TRIAL AMATOR

Legenda Trial Dougie Lampkin postanowił przemierzyć słynny tor „Isle of Man TT course” o długości 37,7 mil (60,67 km) jadąc na jednym kole. Ta legendarna próba udała się, ale kosztowała wiele wysiłku i wyrzeczeń.

Dougie’s Wheelie

Zobaczcie fantastyczny film dokumentalny przygotowany przez RedBull TV z całego eventu. Przygotowania do wyczynu trwały ponad siedem miesięcy. Podczas bicia rekordu udział w przedsięwzięciu brała ekipa ponad 120 osób.

Photo: Topgear

Dougie Lampkin jechał na specjalnie przystosowanym motocyklu Vertigo. Rekord został ustalony! Gratulacje.

Po sukcesie Dougie powiedział: „Czuję się spełniony i niezwykle szczęśliwy. Przez siedem miesięcy przygotowywaliśmy się do tego projektu wszystko dokładnie planując. Pogoda dzień przed i silny wiatr podczas bicia rekordu zdecydowanie nie ułatwiały zadania, ale wiedziałem, że jestem w stanie tego dokonać. No i udało się. Ostatnie metry przed metą były poprostu niesamowite„.

Całą trasa została pokonana w czasie 1 godziny i 35 minut.

Cały film możecie obejrzeć na stronie RedBull TV – Dougie Lampkin: Wheelie Man

A zapytacie się co zostało zrobione z motocyklem? Bardzo wiele zmian przedstawiono również w filmie: Vertigo Dougi Lampkin Wheelie

Mimo wielu zmian wprowadzonych w motocyklu, Vertigo jest młodą marką, która tym wyczynem potwierdziła swoje miejsce wśród niezawodnych motocykli trial.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Next Post

Koniec roku 2016 - czas na wspomnienia

Czas na wspomnienia z roku 2016, który dobiega ku końcowi. Działo się w naszym życiu sporo zmian, a kolejne szykują się na sezon 2017.